Общинска избирателна комисия Златица


РЕШЕНИЕ
№ 124-МИ
Златица, 27.10.2019

ОТНОСНО: Обявяване на резултатите от гласуването за избор на общински съветници на община Златица.

Брой мандати за общински съветници

 

             Тринадесет                                                                     13

                   с думи                                                                    с цифри

 

Днес, 28.10.2019 година, в  10:30. ч. Общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

 

  1. Общинската избирателна квота е: сто седемдесет и седем 177 гласове.

(с думи)                                           (с цифри)

 

ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати:

 

Имена на общински съветници

БРОЙ ГЛАСОВЕ

      с думи                                   с цифри

НЯМА

  нула                                                   0

…………………………………………

  ……………                            ……………

ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:

                                    Тринадесет                                          13

                                      (с думи)                                            (с цифри)

 

  1. IV. Мандатите за общинските съветници по т. III се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 

№ в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

 

БРОЙ МАНДАТИ

     с думи                                   с цифри

14

ПП АБВ(Алтернатива за българско възраждане)

ДВА                                                 2

43

ПП ГЕРБ

Три                                                  3

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Пет                                                  5

70

МК Глас Народен(ПП ГЛАС НАРОДЕН, партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ,ПП ЕВРОРОМА)

Три                                                  3

 

  1. Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, и подрежда кандидатите, както следва:

 

№ в бюле-тина-та

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

№ в под-режда-нето

Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата

№ на спи-сък

Брой

предпо-читания

 

8

 

НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ

1.

Димитринка Иванова Савовска

А

34

2.

Валентина Цветкова Великинкска-Луканова

А

8

3.

Силвия Стоянова Михова

А

6

4.

Недка Стоилова Манолова

Б

4

5.

Стоянка Нешкова Харалампиева

Б

3

6.

Марин Кирилов Найденов

Б

4

7.

Валентина Тодорова Данкова

Б

2

14

ПП АБВ (Алтернатива за българско възраждане)

1.

Магдалена Величкова Иванова

А

130

2

Стоян Кирилов Зяпков

А

34

3

Цвятко Стоянов Караиванов

А

30

4

Златко Мирославов Златков

А

24

5

Георги Минков Минов

А

24

6

Донка Ангелова Георгиева

 

14

7

Константин Цветанов Куртев

 

18

8

Боян Луканов Иванов

 

18

9

Рашко Митков Русеков

 

12

10

Адриан Иванов Кърпаров

 

22

11

Илия Захариев Димитров

 

7

12

Ваня Върбанова Велчева

 

3

23

Движение БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ(ДБГ)

1

Асен Антонов Плахов

А

27

2

Цветан Тодоров Чолаков

А

8

3

Пламен Димитров Ранчев

А

5

4

Тодор Олег Сираков

А

5

5

Ивайло Ангелов Христов

А

4

6

Веселин Петров Василев

А

4

7

Радослав Стефанов Стефанов

Б

3

8

Христо Нешов Кривиралчев

Б

0

 

 

 

34

 

 

 

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Николай Вълков Додеков

А

41

2

Ивано Добрев Узунов

А

9

3

Ясен Ивайлов Ангелов

А

9

4

Лилия Владимирова Муховска

А

5

5

Здравко Георгиев Тодоров

Б

3

6

Богдан Иванов Богданов

Б

0

 

 

 

 

 

 

 

43

 

 

 

 

 

ПП ГЕРБ

1

Динчо Тодоров Рашев

А

159

2

Младен Тодоров Медаров

А

66

3

Цветана Николова Радева

А

54

4

Даниел Василев Тодев

А

29

5

Анита Юрий Петрова

Б

13

6

Десислава Антонова Георгиева

Б

9

7

Евгения Георгиева Червенкова

Б

18

8

Стоян Георгиев Старошалиев

Б

16

9

Донка Красимирова Георгиева

Б

15

10

Гроздана Петрова Ралчева

Б

11

11

Георги Пейов Бабачев

Б

7

12

Сабина Ангелова Димова

Б

11

13

Тина Петрова Бачева

Б

6

51

Воля

1

Крум Иванов Божков

А

26

2

Николай Людмилов Петков

А

5

       
       

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

Стоянка Иванова Балова

А

309

2

Любомир Стоянов Цветков

А

66

3

Стоян Николов Генов

А

63

4

Емилия Йорданова Самарджиева

А

62

5

Стоянка Спасова Петрова

Б

36

6

Мария Цветанова Нейкова

Б

13

7

Цанка Георгиева Варгелова

Б

21

8

Людмил Стоянов Кантарджиев

Б

22

9

Даниел Петров Йорданов

Б

30

10

Петър Цонков Белишки

Б

9

11

Виктория Константинова Крънева

Б

27

12

Николай Манчов Маньов

Б

35

13

Пламен Александров Александров

Б

14

58

Движение ЗАЕДНО за промяна

1

Стилиян Маринов Иванов

А

16

2

Звезделин Стоянов Манолов

Б

1

70

Местна коалиция Глас Народен(ПП Глас Народен,Партия Социалдемократи,ПП Евророма

1

Елена Христова Герасимова

А

306

2

Димитър Атанасов Димитров

А

38

3

Николай Панчов Лилов

 

29

4

Георги Несторов Несторов

 

21

5

Десислава Валентинова Айгърова

 

14

6

Иван Лулчев Домусчиев

 

22

7

Пламен Кирилов Петров

 

11

8

Лилия Пламенова Цекова

 

22

9

Марияна Нейчова Димитрова

 

16

10

Наталия Игоревна Ангелова

 

11

 

(Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 ИК.

 

  1. VI. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

 

Имена на общинските съветници

Партия/коалиция/местна коалиция/независим

ЕГН/ЛН

1 Димитър Атанасов Димитров                        

МК ГЛАС НАРОДЕН                                 **********

2 Динчо Тодоров Рашев

ПП ГЕРБ                                                  **********

3 Елена Христова Герасимова

 МК ГЛАС НАРОДЕН                                  **********

4 Емилия Йорданова Самарджиева     

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ                                  **********

5 Любомир Стоянов Цветков

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ                                  **********

6 Магдалена Величкова Иванова  

ПП АБВ                                                    **********

7 Младен Тодоров Медаров

ПП ГЕРБ                                                  **********

8 Николай Панчов Лилов

 МК ГЛАС НАРОДЕН                                  **********

9 Стоян Кирилов Зяпков

ПП АБВ                                                    **********

10 Стоян Николов Генов

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ                                  **********

11 Стоянка Иванова Балова                     

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ                                  **********

12.Стоянка Спасова Петрова

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ                                  **********

13.Цветана Николова Радева

ПП ГЕРБ                                                    **********

 

 

 

 

 

 

Решението подлежи на обжалване в тридневен срок от датата на обявяването му пред Централната избирателна комисия по реда на чл. 88 от Изборния кодекс.

Председател: Красимир Йоцов Веков

Секретар: Диляна Иванова Дилова-Михова

* Публикувано на 28.10.2019 в 12:24 часа

Календар

Решения

  • № 137-МИ / 04.11.2019

    относно: Прекратяване на пълномощията на избран общински съветник, поради избирането му за Кмет на Община Златица и обявяване на избран нов общински съветник.

  • № 136-МИ / 04.11.2019

    относно: Внасяне на допълнение в Решение № 134-МИ/ 03.11.2019 г.на ОИК - Златица в частта на диспозитива за обжалване, относно постъпили указания с писмо с изх.№ МИ -15-1327/31.10.2019 г. на ЦИК.

  • № 135-МИ / 03.11.2019

    относно: Обявяване час за приключване на работата на ИП към ОИК-Златица

всички решения